„ŁĄCZY NAS KULTURA” 🇵🇱 🇺🇦
2 marca 2023 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu „Łączy nas kultura. Edycja III” skierowanego do dzieci, młodzieży i kobiet z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, w Łomży i okolicach znaleźli swoją przystań.
Jednym z głównych celów projektu jest integracja Polaków i Ukraińców na płaszczyźnie kultury i sztuki.
W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób – dzieci, młodzież, mamy, babcie. Poprzez wykorzystanie różnych gier i zabaw mieliśmy okazję się poznać. Łączą nas wspólne cele, plany i marzenia, a przede wszystkim KULTURA.
Ponadto, wykonaliśmy książkowe lalki.
W spotkaniu wzięli udział uczestnicy poprzednich edycji. Dziękujemy za obecność. Na kolejne spotkanie zapraszamy 9 marca.
Projekt finansowany przez Fundacja Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań Świętego Mikołaja.
“Єднає нас культура”
2 березня 2023 року в дитячому відділі Міської бібліотеки в м. Ломжі відбулася перша зустріч Проекту «Нас об’єднує культура. Випуск 3», адресоване дітям, молоді та жінкам з України, які, тікаючи від війни, знайшли свій прихисток у м. Ломжі та її околицях.
Однією з головних цілей проекту є інтеграція поляків та українців на рівні культури та мистецтва.
На зустрічі були присутні понад 40 осіб – діти, підлітки, мами, бабусі. Завдяки використанню різноманітних ігор та заходів, ми мали можливість познайомитися один з одним. У нас спільні цілі, плани та мрії, а, передусім, культура. Крім того, ми виготовляли книжкові ляльки.
На зустрічі були присутні учасники попередніх випусків. Дякуємо за вашу присутність. Запрошуємо на наступну зустріч 9 березня 2023 р.
Проект фінансується Фондом Святого Миколая в рамках програми Пристань Святого Миколая.