Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży bierze udział  w projekcie „Nasza Mała Biblioteka” 📚„

Nasza Mała Biblioteka” to autorski międzynarodowy projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 6-9 lat,. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika.. Projekt „Nasza Mała Biblioteka” ma na celu ułatwienie tego wyboru, prezentując młodym czytelnikom sześć wyjątkowych książek autorów z Polski, Słowenii, Macedonii, Chorwacji, Grecji oraz Estonii.

Dzięki projektowi wspieramy rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, dając im możliwość odkrycia fascynujących historii z różnych zakątków Europy.

Głównym celem projektu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3. Projekt ma na celu rozbudzenie zainteresowania, a w konsekwencji zamiłowania do książek na całe dalsze życie . Pragniemy przedstawić książkę jako wspaniałą i niezapomnianą przygodę.