telefon: (86) 216 54 08 / email: oddzdzieci@mbp-lomza.pl

Oddział dla Dzieci

Początki istnienia Oddziału dla Dzieci sięgają roku 1956, bo właśnie 1 marca 1956 r. otwarto bibliotekę dziecięcą przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, na ul. Sadowej 12 w pomieszczeniu o powierzchni zaledwie 24 m2. W 1963 roku została ona przeniesiona na Plac Żeglickiego, obecnie Stary Rynek, gdzie jej metraż wzrósł już do 86,64 m2. Funkcjonowała tam przez 35 lat. Od 1998 r. działa na ul. 3 Maja 6a i zajmuje powierzchnię 330 m2.

Obecnie jego zbiory liczą 33194 wol. udostępnianych na zewnątrz w wypożyczalni i na miejscu w czytelni, w tym 20241, to literatura dla dzieci i młodzieży, 8569 literatura popularnonaukowa, a 4384 to literatura piękna dla dorosłych.

Czytelnicy znajdą tutaj:

• literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy
  • literaturę piękną polską i obcą
  • lektury szkolne, książki edukacyjne
  • komiksy
  • czasopisma: Victor, Victor Junior, Kumpel, Świerszczyk, Kubuś i przyjaciele, Abecadło.

Ponadto oferujemy bezpłatny dostęp do Internetu i publikacji na platformie IBUK LIBRA, odpłatne ksero oraz wydruki komputerowe.

W bibliotece znajduje się 7 stanowisk komputerowych dostępnych dla użytkowników w ramach projektu Stop wykluczeniu cyfrowemu w mieście Łomża.

Media społecznościowe

Pozostałe informacje o działalności Oddziału dla Dzieci i Działu Zbiorów Specjalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży znajdziesz na naszych kontach w mediach społecznościowych.